Започнаа летните денови а со нив и наезда од змии – бидете внимателни и добро заштитете се


Летните месеци носат со себе зголемена опасност од каснувања од змии, а дали сте знаеле дека на змиите им пречи една работа? Имено, експертите препорачуваат ...
| | веќе видена | слични

Следното видое кое е снимено во Индија, прикажува змија кобра, која проголтала цело пластично шише, за по една минута да ја исплука целата. Мештаните на селото ...
| | веќе видена | слични

Веќе илјада пати е кажано дека еден од најголемите природни лекови е сода бикарбоната. Но, никој од вас сигурно не слушнал дека содата штити од змии? Иако во ...
| | веќе видена | слични

На многубројните други проблеми со кои во последните месеци се соочува полицијата на Унско-санскиот кантон, пред два дена и’ се придодаде уште еден, многу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Токму ВМРО-ДПМНЕ беше партијата во чие владеење се дозволи илегалните градби во заштитениот појас на Охрид и охридскиот регион да бидат легализирани и тоа за ...
сите 106 | | | веќе видена

Врховниот лидер на Иран, Ајатола Али Хаменеи, во вторникот изјави дека Иран ќе продолжи да ги намалува своите обврски во рамките на нуклеарниот договор, ...
сите 92 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Српската јавност на големо го возвишува успехот на светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ, откако најдобриот тенисер во овој момент во еден епски дуел успеа ...
сите 283 | | | веќе видена

Предвремени парламентарни избори оваа година нема да има, а ако воопшто има, тоа најрано може на почетокот на наредната година, која и онака е изборна. До ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започнаа летните денови а со нив и наезда од змии – бидете внимателни и добро заштитете се

Од:
До кого (е-маил):
Порака: