Се вакцинираа децата кај Петочна вода во Битола


Почна теренската вакцинација во училиштата во Куманово. Добар одѕив има во основното училиште „Браќа Миладиновци“ информираше специјалистот педијатар Валентина ...
| | веќе видена | слични

Во Календарот за имунизација годинава воведени се две нови вакцини: против Рота вирусот и Пневмококна вакцина, информираа од Министерството за здравство. Рота ...
| | веќе видена | слични

Шефот на канцеларијата на Светската здравствена организација во Србија Маријан Ивануша, во утринска емисија на српска телевизија изјави дека леркарите мора да ...
| | веќе видена | слични

Тече третиот ден од вонредната вакцинација во 11 скопски основни училишта, а за два дена против морбили се заштитиле едвај 44 ученици, од вкупно 480 кои се на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Теренската вакцинација против морбили, по наредба и препораки на Министерството за здравство почна со многу слаб одзив. Теренските тимови во 11 училишта во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 520 | | | веќе видена

Турција на почетокот на мај целосно прекина да увезува иранска нафта, за да ги почитува американските санкции, иако не ги одобрува, изјави турски официјален ...
сите 172 | | | веќе видена

Именувањето на новиот директор на Агенцијата за разузнавање, најавата за анализа на надворешната политика и за деблокада на процедурата за агремани за ...
сите 271 | | | веќе видена

Скандалот „Ибица“ доведе до падот на австриската влада, но истовремено, и до подем на познатиот музички хит од 1999 година, „We’re Going to Ibiza“ од групата ...
сите 201 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 84 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј утре ќе поднесе оставка поради тоа што не е прифатена нејзината позиција за тоа како да се реализира напуштањето на Европската ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се вакцинираа децата кај Петочна вода во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: