Започна обештетувањето од поплавите


2 копии

Како што најави премиерот Никола Груевски дека земјоделците ќе бидат стопроцентно обештетени, тоа и се случува. Од денес започнаа исплатите за првите 120 земјоделски домаќинства од Општина Могила како еден од најпогодените региони од овогодишните поплави. Во наредните три недели во целост ќе бидат исплатени сите преостанати земјоделци и домаќинства од регионите каде поплавите направија најголеми штети. Повеќе за ова можете да прочитате на веб порталот на Канал Плус Телевизија
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Вардар ја продолжи победничката серија во СЕХА Газпром лигата со триумфот над Стеауа Букурешт, 27-21 (15-11), истовремено поставувајќи нов клупски рекорд. ...
сите 122 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна обештетувањето од поплавите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: