Втора година по ред во Виница, Парк Пиво Фест.

Втора година по ред во Виница во организација на Парк Кафе и Хотел Ресторан Александар Парк ќе се одржи Парк Пиво Фест. Настан кој ги слави пивото, германските деликатеси, дружењето и забавата. Парк Пиво Фест овојпат во два дена ќе понуди уште повозбудлива забава а се очекува да биде поинтересен и попосетен од предходната година. Гостите ќе имаат прилика да го доживеат духот на германската традиција, да пробаат автентични германски колбаси, переци, печени коленици, ребра и бројни специјалитети на скара како и да одберат од големиот избор на пива. За забава до доцна во ноќта ќе се погрижат повеќе бендови и изведувачи. Дефинитивно настан кој не смеете да го пропуштите!
| | веќе видена | слични

Почетокот на првиот “Фестивал на виното” беше означен во четврток вечер во комплексот “Македонско село”, а ќе трае до недела, 23 октомври. Настанот беше отворен со настапот на етно групата Синтезис, а гостите имаа можност да уживаат во најубавите македонски вина и да дегустираат голем број на специјалитети, млечни и сувомеснати деликатеси по одлични цени. За време на четирите фестивалски денови, освен во убавото вино и вкусната храна, гостите ќе уживаат и во богатата музичка програма на која се најдоа звучни имиња од македонската сцена. Во сабота, фестивалот ќе доживее кулминација со настапот во живо на македонската дива, Каролина Гочева. Главни учесници на настанот се македонските винарии Тиквеш, Стоби, Камник, Бовин и Сопот, а како поддржувачи се Општина Карпош, Пелистерка, Агриа, Солета, Здравје Радово, Битолска Млекара, Лакталис и Осогово Милк. Влезот во комплексот "Македонско село" за време на фестивалските денови е 100ден.
| | веќе видена | слични

Ѕвездено небо, панорамски поглед на градот, опојно македонско вино, вкусни деликатеси и убава македонска песна.. Вчера вечер, во уникатен фестивалски амбиент, во комплексот “Македонско село” беше означен почетокот на првиот “Фестивал на виното” кој ќе трае до недела, 23 октомври. Настанот беше отворен со настапот на етно групата Синтезис која на задоволство на бројната публика ги пееше најубавите македонски песни со современ призвук. Гостите имаа можност да уживаат во најубавите македонски вина и да дегустираат голем број на специјалитети, млечни и сувомеснати деликатеси по одлични цени. За време на четирите фестивалски денови, освен во убавото вино и вкусната храна, гостите ќе уживаат и во богатата музичка програма на која се најдоа звучни имиња од македонската сцена. Во сабота, фестивалот ќе доживее кулминација со настапот во живо на македонската дива, Каролина Гочева. “Фестивалот на виното” има за цел афирмација на винската култура во Македонија, развој и негување на култот кон виното, претставување и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Македонско село од денеска до 23-ти овој месец е домаќин на првиот Фестивал на виното.Mанифестацијата има за цел афирмација на винската култура во Македонија, развој на негување на култот кон виното претставување и промоција на најдобрите македонските винарии, надополнето со вкусни специјалитети и деликатеси ,зачинети со богата музичка програма. Фестивалот ќе го отвори етно групата Синтензис.
| | веќе видена | слични
5 копии

Од 20 – 23 октомври, комплексот Македонско Село ќе биде место каде сите љубители на виното и храната ќе имаат можност да уживаат во вкусот на најубавите македонски вина, вкусната храна и звуците на македонската музика во пријатна, топла и традиционална атмосфера. Во текот на четирите фестивалски денови, гостите на настанот ќе имаат можност да уживаат во голем број на специјалитети, млечни и сувомеснати деликатеси по одлични цени, кои се совршен спој со најубавите македонски вина. За задоволството да биде комплетно, гостите ќе имаат можност истовремено да уживаат во уникатниот етно амбиент на комплексот, чистиот планински воздух и прекрасниот панорамски поглед на Скопје. ПРОГРАМА 20.10.2016 Македонски чалгии (почеток 15:00h) Синтезис (почеток 18:00h) 21.10.2016 Македонски чалгии (почеток 15:00h) Баклава (почеток 18:00h) 22.10.2016 Македонски чалгии (почеток 15.00h) Чалгија Sound (почеток 18:00) КАРОЛИНА ГОЧЕВА (почеток 20:30h) 23.10.2016 Македонски чалгии (почеток 13:00h) Караванија (почеток 16:00h) Повеќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целта на оваа манифестација е афирмација на винската култура во Македонија, развој на негување на култот кон виното претставување и промоција на најдобрите македонските винарии, надополнето со голем број вкусни специјалитети и деликатеси и богата музичка програма. Фестивалот ќе го отвори македонската етно група Синтензис./МИА
| | веќе видена | слични

Во комплексот „Македонско село“ на Водно од денеска до 23 октомври љубителите на виното и храната ќе може да уживаат во вкусот на најубавите македонски вина, храна и во звуците на македонската музика во пријатна и традиционална атмосфера. Во текот на четирите фестивалски дена на фестивал на виното гостите ќе имаат можност да пробаат специјалитети, млечни и сувомесни деликатеси по одлични цени, кои се совршен спој со најубавите македонски вина. В сабота на фестивалот ќе настапи во живо македонската дива Kаролина Гочева.
| | веќе видена | слични

Во текот на четирите фестивалски денови, гостите на настанот ќе имаат можност да уживаат во голем број на специјалитети, млечни и сувомеснати деликатеси по одлични цени, кои се совршен спој со најубавите македонски вина. Освен убаво вино и храна, гостите ќе се забавуваат со чалгии, а атмосферата ќе биде збогатена со звучни имиња од македонската сцена. Во сабота уживањето ќе доживее кулминација со настапот во живо на македонската дива, Каролина Гочева. Дозволете си несекојдневно доживување исполнето со убаво македонско вино и вкусна храна!
| | веќе видена | слични

Останато

Британската Влада не може да предложи трето гласање за договорот за Брегзит, без да има промени во него, изјави денеска претседателот на Долниот дом на ...
сите 246 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денес се сретна со граѓаните на Струмица. Пред граѓаните Пендаровски рече дека негова главна ...
сите 96 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека е неправедно обвинет за масакрот во двете џамии на Нов Зеланд.Медиумите работат прекувремено за да ме обвинат ...
сите 160 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 157 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 285 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ постојано го споменува „македонското сценарио“, но тој греши и не разбира. Тоа што Вучиќ не го разбира и кога говори за ...
сите 184 | | | веќе видена

Претседалскиот кандидат на СДСМ и здружената коалиција, Стево Пендаровски е на врвот според број на следбеници на социјалната мрежа фејсбук, каде има безмалку ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втора година по ред во Виница, Парк Пиво Фест.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: