ЗАПЛОВИ ЛУКСУЗНАТА ТВРДИНА: На палубата на норвешкиот крузер има и ферари-патека (ВИДЕО)


На патеката има место за десет електрични болиди кои исто така на себе ја носат ознаката „Ферари“. За богатите патници има и продавница со рачни часовници од истиот бренд Патека за картинг-трки е поставена на две нивоа на палубата на новиот суперлуксузен крузер на компанијата „Норвижиан џој“
| | веќе видена | слични

Крузерот „Норвижиан џој“ е долг 326 метри, со капацитет за 3.850 патници. На првото официјално пловење ќе тргне од Шангај кон крајот на јуни оваа година. Бродот е изграден во германското бродоградилиште „Мејер Верфт“ во Папенбург, а според димензиите, тој е четвртиот најголем крузер во светот. Кабините за патници се распоредени на осум ката, над кои има палуба на три нивоа со базени, голф-терен, тобогани, делови за сончање, кафулиња, барови, продавници. Поседува и патека за картинг-трки која е поставена на две нивоа на палубата. Патеката не е каква било, туку го носи потписот на „Ферари“. На патеката има место за десет електрични болиди кои исто така на себе ја носат ознаката „Ферари“. За богатите патници има и продавница со рачни часовници од истиот бренд.
| | веќе видена | слични

Најновиот крузер на компанијата „Норвежијан круз лајн“ има картинг-патека на највисокото ниво на палубата. Направена е во соработка со Ферари како една од многуте забавни содржини за патниците при комерцијалните крстосувања. Патеката е на две нивоа, а картинг-возилата се движат на електричен погон. Крузерот „Норвежијан џој“ е изграден за потребите на кинескиот пазар и може да прими 3.850 гости. Првото пловење е закажано на 27 јуни. Негови матични пристаништа се Шангај и Тијанџин. Млад кошаркар почина за време на меч Трагична вест пристигна од Грција. Младиот кошаркар Василис Георгарос колабира и почина за време на натпреварот меѓу неговиот Ајолос Таврос и Јоникос. Во последната четвртина тој побара да биде заменет оти се почувствувал лошо и слабо. Набрзо потоа колабира и на пат кон болница ја загуби најважната битка во животот. Чернова без олимписки медал Татјана Чернова остана без бронзениот медал од Олимписките игри во Пекинг поради допинг. Интернационалниот олимписки комитет соопшти дека повторната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 62 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 132 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 204 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 30 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 339 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАПЛОВИ ЛУКСУЗНАТА ТВРДИНА: На палубата на норвешкиот крузер има и ферари-патека (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: