Запалено „Аудито“ на Панки

3 копии

Автомобилот „Ауди 8“ на пејачот Сашо Каимовски – Панки синоќа околу 1 часот по полноќ бил опожарен. Од полицијата информираат возилото било опожарено на улица „Натанаил Кучевишки“ во населбата Бутел. Пожарот бил изгаснат, а увид ќе се врши во текот на денешниот ден. Неофицијално, пожарот бил подметнат, но деталите ќе бидат познати по завршување на полицискиот увид.
| | веќе видена | слични

На 30.04.2017 година во 01.45 часот во Велес на ул.„11-ти Октомври“опожарено било ПМВ„Пежо-106“ со велешки регистерски ознаки сопственост на С.П. (30) од Велес во задниот дел, а пламенот се проширил и кон средината на возилото. Пожарот бил изгаснат од екипа на ТПП-Велес. Увид ќе се врши во текот на денешниот ден. Loading...
| | веќе видена | слични
2 копии

Автомобилот “Ауди 8” на пејачот Сашо Каимовски – попознат Панки и дел од дуото „Куку леле“ синоќа околу еден часот по полноќ бил запален. Немилиот настан се случил на улица „Натанаил Кучевишки“ во скопската населбата Бутел. Пожарот бил изгаснат од екипа на противпожарната служба. Неофицијално, пожарот бил подметнат, но деталите ќе бидат познати по завршување на полицискиот увид. Засега Панки не се огласил по повод опожарувањето на неговиот автомобил.
| | веќе видена | слични

Во изминатото деноноќие во Скопје беа опожарени два автомобили.Првиот случај во бил пријавен вчера изутрина од Бригадата за противпожарна заштита. На улицата „Никола Карев“, кај паркингот на Меѓуградска автобуска станица, опожарено е моторно возило од марката „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Ј.З., а паркирано од С.З. (36) од Скопје. Откако се паркирала, С.З. забележала дека од моторот почнало да излегува чад, по што ја известила противпожарната бригада. Од страна на противпожарната единица пожарот е изгаснат, велат од МВР.Доцна синоќа, граѓанин во полицијата пријавил втор ваков случај. На улицта „Натанаил Кучевишки“ најдено е опожарено „Ауди А8“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.К. (50) од Скопје. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а увид ќе се врши во текот на денот.Се преземаат мерки за целосно расчистување на случаите.
| | веќе видена | слични
2 копии

На 25.04.2017 година во 08.30 часот во ЕИК Скопје, од страна на Бригадата за противпожарна заштита било пријавено дека на ул. „Никола Карев“’, поточно на паркингот на Меѓуградска Автобуска Станица-Скопје, имало опожарено ПМВ „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Ј.З., а паркирано од С.З. (36) од Скопје. Истата, откако се паркирала забележала дека од кај моторот почнало да излегува чад, по што ја известила противпожарната бригада. Од страна на противпожарната единица пожарот е изгаснат. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. Loading...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ноќеска нешто по полноќ бил запален автомобил „ауди А8“ кој, според неофицијални извори од МВР, е сопственост на пејачот Сашо Каимовски – Панки. Немилиот настан се случил на улица „Натанаил Кучевишки“ во населбата Бутел. Пожарот е изгаснат од екипа на противпожарната служба. Најверојатно се работи за подметнат пожар.
| | веќе видена | слични
6 копии

Ноќеска oколу 00,55 часот било опожарено едно возило. Според неофицијални извори во МВР било опожарено патничко моторно возило Ауди А8 на ул.„Натанаил Кучевишки“ кое е во сопственост на Сашо Каимовски – Панки, пренесува порталот Фактор. Пожарот е изгаснат од екипа на БППЗ. Најверојатно се работи за подметнат пожар.
| | веќе видена | слични
2 копии

Ноќеска еден час по полноќ запален бил автомобил „Ауди А8“ сопственост на пејачот Сашо Каимовски, Панки, објави Министерството за внатрешни работи.Автомобилот бил запален на улица „Натанаил Кучевишки“ во скопската населба Бутел, а според првичните информации пожарот најверојатно бил подметнат.Пожарот е изгаснат од страна на противпожарните служби,а увид ќе се врши во текот на денот.
| | веќе видена | слични

Од полицијата информираат возилото било опожарено на улица „Натанаил Кучевишки“ во населбата Бутел. Пожарот бил изгаснат, а увид ќе се врши во текот на денешниот ден. Неофицијално, пожарот бил подметнат, но деталите ќе бидат познати по завршување на полицискиот увид.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. Поради појава на магла намалена видливост до 50 метри има на патниот правец Тетово ...
сите 269 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 308 | | | веќе видена

Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
сите 46 | | | веќе видена

Домашните аналитичари имаат поделени ставови околу тоа дали и како случувањата поврзани со бегството на Никола Груевски ќе се одразат на односите со соседните ...
сите 608 | | | веќе видена

Сушата која во последните три месеци е присутна во земјава, придонесе штедроста на изворите на реките забрзано да опаѓа. Во тој поглед не е исклучок ни ...
сите 39 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 122 | | | веќе видена

Мерките во предлог Буџетот обезбедуваат социјална праведност, зголемена социјална помош, над 60.000 деца добиваат детски додаток Реформите во социјалната ...
сите 181 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запалено „Аудито“ на Панки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: