Вооружен грабеж во експозитурата на НЛБ Банка во Чаир

9 копии

НЛБ Банка АД Скопје трета година по ред е прогласена за Најдобра банка во земјата од финансискиот магазин ЕМЕА. НЛБ Банка АД Скопје е дел од НЛБ Групацијата и ...
| | веќе видена | слични

Полицијата нема информации кои се разбојниците кој ја „олеснија“ НЛБ банка за 150 000 евра пред два дена. Не е познато ниту пак каде се тие по бегството а ...
| | веќе видена | слични
14 копии

НЛБ банка која беше на мета на вооружен напад денеска ја објави сумата која ја украдоа разбојниците кои се во бегство. Додека МВР работи на случајот и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Најмалку 150.000 евра се одземени во текот на вооружениот грабеж кој во понеделникот утрото го изведоа четири засега неидентификувани лица во експозирутата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

– На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на ...
сите 322 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во интервју за НОВА ТВ вели дека името на неговиот брат Вице Заев се злоупотребува и дека тој немал контакти со бизнисменот Орце Камчев ...
сите 463 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 411 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 128 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 125 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 129 | | | веќе видена

Имате големи амбиции но повеќето работи зависат од влијанието на една личност. Немојте да бидете наметливи, некој ќе ви префрли за тоа. Слободните можно е да ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вооружен грабеж во експозитурата на НЛБ Банка во Чаир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: