Пожар во делчевско, изгореа 60 декари борова и дабова шума


9 копии
2 копии
6 копии
6 копии
2 копии

Патничкиот брод „Елефтериос венизелос“, кој пловел кон островот крит, се вратил во Пиреја, од каде што отпловил. Капетанот на бродот и кажал на крајбрежната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Под целосна контрола е ставен пожарот што ноќеска изби во гаражата на бродот „Елефтериос Венизелос“ додека пловеше кон грчкиот остров Крит, но гаснењето се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Процесот на напуштање на бродот „Елефтериос Венизелос“, успешно заврши за патниците, без проблеми и повреди, по координираната акција на крајбрежната служба, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 108 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

Ако Унгарија веќе има донесено одлука за азил за осудениот експремиер Никола Груевски, како што утринава објавија унгарски медиуми, тогаш таа е претходно ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожар во делчевско, изгореа 60 декари борова и дабова шума

Од:
До кого (е-маил):
Порака: