Замрзнатиот остров ќе извезува песок: Ова е најсуровиот доказ за тоа како климатските промени ја менуваат Земјата


Гренланд наскоро би можел да извезува песок „благодарение“ на глобалното затоплување кое што ја топи огромната замрзната површина на островот, открива ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најмалку третина од огромната ледена покривка од високиот планински ланец во Азија ќе се стопи поради глобалното затоплување. Дури и ако за многу кратко време ...
| | веќе видена | слични

По протестите во Белгија , каде учениците со недели одржуваат маршеви , илјадници ученици од цела Холандија допатуваа во Хаг за да побараат од властите да ...
| | веќе видена | слични

Глобалните температури во 2018 година биле четврти највисоки во историјата, потврдија научниците и додадоа дека изминатите пет години се највисоките ...
| | веќе видена | слични

Најмалку една третина од мразот на Хималаите, вклучувајќи го и оној на највисоките светски врвови Монт Еверест и К2, ќе се стопи до крајот на овој век, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Замрзнатиот остров ќе извезува песок: Ова е најсуровиот доказ за тоа како климатските промени ја менуваат Земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: