Кога си замислуваш дека си воз

Не, ова не е гиф од некој натрипан дечко. Ова е фотка од од неколку елени кои решиле дека ќе бидат брз воз. Во префектурата Ивате во Јапонија вистинскиот воз морал да застане заради нив.
| | веќе видена | слични

Останато

Три дена по пожарот што ја опустоши париската катедрала Нотр Дам, експертите изразија стравување од уривање на три главни елементи на нејзината структура, јави ...
сите 706 | | | веќе видена

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 249 | | | веќе видена

Со оглед на тоа дека во недела ни претстојат претседателските избори на сите нас ни е важно тоа какво време не очекува за време на изборите. Времето во недела ...
сите 193 | | | веќе видена

Претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова вечерва од Кратово им одоговори на сите загрижени за тоа како ќе била претседател на државата и врховен ...
сите 83 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, на средби со жителите на Дојран и Богданци, ги повика граѓаните в недела, на 21 април, со својот глас за бројот 3 ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога си замислуваш дека си воз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: