Microsoft Teams доби бесплатна верзија со што станува посериозна конкуренција на Slack


Microsoft Teams е сервис којшто е наменет за тимовите во компаниите да комуницираат помеѓу нив. Еден од најпознатите вакви сервиси кој го „отвори“ пазарот е ...
| | веќе видена | слични

Skype минатата година доби редизајн којшто значително го промени корисничкиот интерфејс на апликацијата, а доби и повеќе нови функции. Целта на овој редизајн ...
| | веќе видена | слични

Microsoft го лансираше Skype 8.0 . Новата надградена верзија доаѓа со HD видео. Тоа е првата надградба, а двете најверојатно и поважни надградби, криптирањето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев и претседател на СДСМ изрази увереност во победата на кандидатот на владејачката коалиција Стево Пендаровски на претстојните ...
сите 243 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 175 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Microsoft Teams доби бесплатна верзија со што станува посериозна конкуренција на Slack

Од:
До кого (е-маил):
Порака: