Заменете го шеќерот со мед

Медот е најздравиот и најдобриот производ што ни го дала природата. Благодарение на големиот број состојки што ги содржи, медот се употребува во секојдневната исхрана како здрава храна, но и како лек. Тоа што е многу важно да го знае секоја домаќинка е фактот дека медот е производ што не може да се расипе. Ако дома имате тегли со мед, кои се стари повеќе години, воопшто не грижете се, можете слободно да ги употребувате. Големите количества шеќер, оксидативните ензими и ниски количини на PH -вредности не дозволуваат да се развијат микроорганизми. По подолг период шеќерот може да се стврдне, а тоа можете многу лесно да го решите, доколку ја ставите теглата мед во тенџере со млака вода и ја оставите така да постои. За неколку часа медот повторно ќе биде во течна состојба. Медот има толку хранливи состојки што може да ги надополни сите недостатоци во исхраната. Нутриционистите велат дека со земање една лажица мед наутро и навечер, ги задоволувате сите дневни енергетски потреби. Ако сакате шеќерот да го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американските пилоти имале час до два за едукација за летање со новиот боинг 737 мах 8 , кој во последната половина година учествуваше во две авионски несреќи. ...
сите 184 | | | веќе видена

Лидерите на Европската Унија се спремни да дозволат кратко одложување на датумот за излегување на Велика Британија од Унијата доколку британскиот Парламент ...
сите 202 | | | веќе видена

На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 171 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Српскиот суд ослободи две лица кои во саботата влегоа во зградата на РТС, а претседателот Вучиќ најави и дека ќе ги амнестира експресно осудените кои се судени ...
сите 220 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кавадарци, каде се сретна со граѓаните и учествуваше на трибина ...
сите 99 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заменете го шеќерот со мед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: