За законот за пазари ќе одлучува Уставен суд - Пазарџиите пред одлука за генерален штрајк


2 копии

Тезгаџиите ќе поднесат иницијатива до Уставниот суд за укинување на Законот за пазари. Се уште стојат на ставот дека тој мора целосно да се повлече. В среда ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Владата не даде зелено светло за спорниот предлог-закон за престанување на важење на Законот за зелени пазари со образложение дека веќе е донесена одлука со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
7 копии

Владата на денешната седница донела одлука да не дава мислење за Предлог-законот за престанување на важење на Законот за трговија на зелени пазари, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пазарџиите повторно измамени од страна на власта. Имено Владата на денешната седница донесе одлука да не даде мислење за спорниот предлог- закон за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Владата денеска на седница, по барање на Собранието, треба да даде мислење за Предлог-законот за престанување на важење на Законот за трговија на зелени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на следните денови, лидерите на ЕУ ќе одлучат дали ќе и се одобри на Велика Британија уште едно продолжување на рокот за излез од Унијата.Ова го ...
сите 431 | | | веќе видена

Малолетно девојче од Дебар со телесни повреди е пренесена во болницата Св Еразмо во Охрид откако во неа удрил возач со автомобил. По несреќата сторителот ...
сите 232 | | | веќе видена

Од денес Заев е премиер во оставка. Неговата влада формално ќе заврши во јануари, меѓутоа изборната кампања е веќе почната. Со државнички потег Пендаровски за ...
сите 82 | | | веќе видена

Заменик-министерот за здравство Асим Муса се уште не поднел оставка од функцијата, иако пред една недела го најави тоа на прес коференција во Владата, откако ...
сите 24 | | | веќе видена

ОВЕН Ноември ќе биде многу поволен за овенот, особено кога станува збор за романтичните врски. Вашата комуникација ќе се подобри. Мора повеќе внимание да му ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За законот за пазари ќе одлучува Уставен суд - Пазарџиите пред одлука за генерален штрајк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: