Бектеши-Лука: Односите меѓу Македонија и Косово на највисоко ниво досега

Македонско-косовските односи се на највисоко можно ниво досега, на повидок се нови заеднички проекти во енергетскиот сектор. Ваков е заклучокот од средбата што ...
| | веќе видена | слични

РЕК Осломеј не треба да се рестартира, тврдат експертите. Препорачуваат парите за електраната, да се пренаменат во централи кои ќе работат со обновливи извори. ...
| | веќе видена | слични

Преку разговори со сите засегнати страни ќе се обидеме да најдеме соодветно решение за Законот за тргување на зелените пазари, порача денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Екс министрите Гордана Јанкуловска, Миле Јанакиески и Блерим Беџети, но и екс премиерот Никола Груевски и други функционери во МВР можеа да се слушнат во 25те ...
сите 278 | | | веќе видена

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши-Лука: Односите меѓу Македонија и Косово на највисоко ниво досега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: