Законот за обвинителство утре ќе се најде пред пратениците, уште да се договорат


Новиот текст за законот за Јавно обвинителство, во кој Специјалното јавно обвинителство се интегрира во Јавното обвинителство за организиран криминал и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев првично ја промовираше Русковска за шеф на новото СЈО, но откако опозицијата го нападна, Заев ретерираше и рече дека изборот ќе го прави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претставници на власта и на опозицијата денеска ги продолжија разговорите за законот за Јавно обвинителство, со кој треба да се реши идниот статус на СЈО, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во централниот дневник на Канал 5, гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски кој рече дека ВМРО-ДПМНЕ како партија ќе притиска за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Деновиве се очекува работни групи од партиите да седнат на заедничка маса за да се разговара за Законот за јавно обвинителство и за пописот.Портпаролот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Кај СДСМ не видов емоција, која што ќе понуди надеж кај граѓаните. Да речат понудата е добра и буди емоција на надеж. Напротив буди емоција би рекол на ...
сите 157 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 127 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 203 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за обвинителство утре ќе се најде пред пратениците, уште да се договорат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: