Закони вратени од Иванов денеска на повторно гласање пред пратениците


Пратениците во Собранието денеска на пленарна седница треба по трет пат да изгласаат неколку закони што претходниот претседател на државата Ѓорге Иванов одби ...
| | веќе видена | слични
29 копии

Како што соопштија од Кабинетот на претседателот Пендаровски, меѓу потпишаните се указите за прогласување на Законот за спречување и заштита од дискриминација, ...
| | веќе видена | слични

Потпишани се указите за прогласување на следните закони: –       Закон за изменување на Законот за оперативно-техничка агенција; –       Закон за изменување и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Собранието повторно ги усвои законите од правосудството и Законот за прекин на бременоста кои се во интерес на државата и нејзините граѓани Собранието на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието на Македонија повторно ги изгласа законите што се во интерес на државата и граѓаните, а кои беа намерно блокирани од Ѓорге Иванов, кочничарот на ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Претседателот на државата, Стево Пендаровски денеска ги потпиша указите за прогласување на Закон за судовите, на Закон за управни спорови, на Закон за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска ги потпиша указите за прогласување на законите за судовите, за управни спорови, за ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за системски закони, чиишто укази за прогласување не беа потпишани од претседателот Иванов, се наведува во соопштението од кабинетот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За друго лице била претходно распишана централна потерница, информираат од МВР, и тоа ќе се врати на доиздржување на затворска казна. За останатите десетмина ...
сите 188 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 432 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на прес-конференција беше запрашан за ставот на опозициската партија во однос на на вицепремиерот Бујар Османи ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Закони вратени од Иванов денеска на повторно гласање пред пратениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: