ЗАКОН ЗА СПРЕЧУВАЊЕ КОРУПЦИЈА: Заев не може да биде и претседател на Владата и министер

Извадок од Законот за спречување корупција и судир на интереси, прогласен со потписи на Иванов и Џафери на 17 јануари 2019 година, а објавен во Службен весник ...
| | веќе видена | слични

Македонија донесе добри закони за реформирање на судството, но само на хартија. Невладините бараат во следиот период институциите да се фокусираат на што ...
| | веќе видена | слични

Државната Антикорупциска комисија сега е пренатрупана со работа. Таа треба да обрне внимание на посериозните предмети, но не смее да има одредено селектирање. ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциската комисија покажа дека работи неселективно, но во иднина треба да води сметка да ги сработи посериозните и посуштинските работи за борба против ...
| | веќе видена | слични
8 копии

ДКСК досега работи со полн капацитет, транспарентно, јавноста е запознаена со нејзината работа. Се покажа дека таа работи неселективно, а промените се ...
| | веќе видена | слични

Таа треба да продолжи да работи неселективно, но да води сметка да ги сработи посериозните и посуштинските работи за борба против корупцијата и конфликтот на ...
| | веќе видена | слични

Здружението на граѓани „Транспарентност Македонија“ денеска ќе го презентира проектот, методологијата за мониторинг, како и целите кои што треба да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски бара точката за избор на нови членови на Влада да се тргне од дневен ред, а Заев во меѓу време да достави нов предлог, ...
| | веќе видена | слични

Предлогот доставен до Собранието на Република Македонија во кој премиерот Заев е предложен и за министер за финансии денеска ќе биде разгледуван од страна на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
сите 250 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека не очекува интервенции во Преговарачката рамка за членство во ЕУ, која е веќе на маса. Нормално е дека во ...
сите 206 | | | веќе видена

Оливер Спасовски, техничкиот премиер на Македонија, синоќа на предизборна средба со граѓани од Чаир најави четврт сет на економски мерки за справување со ...
сите 100 | | | веќе видена

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 4, Александар Николоски ја посетија ...
сите 381 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАКОН ЗА СПРЕЧУВАЊЕ КОРУПЦИЈА: Заев не може да биде и претседател на Владата и министер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: