Заклучок на четирите апелациони судови: Онлајн медиумите се медиуми

Четирите апелациони судови во Република Северна Македонија донесоа заклучок дека онлајн медиумите кои како странки се јавуваат пред првостепените граѓански ...
| | веќе видена | слични

Останато

Согласно Законот и актите на Адвокатската комора на РСМ, за покренување на било каква постапка од страна на Комората, потребно е да има пријава, односно судска ...
сите 448 | | | веќе видена

Лидерот на на Движењето БЕСА, Билал Касами, во синоќешното издание на емисијата „Клик Плус“ на ТВ 21 рече дека неговата партија доколку има можност да ...
сите 216 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Објавен е извештајот на Венециската комисија за Законот за употреба на јазиците. Според заклучоците, се оди предалеку во употребата на албанскиот јазик во ...
сите 292 | | | веќе видена

Полицијата во Нов Зеланд соопшти денеска дека уште две лица починале од повреди здобиени во ерупцијата на вулканот на Белиот остров оваа недела, со што бројот ...
сите 101 | | | веќе видена

Според неа, НАТО не носи придобивки само за безбедноста и стабилноста, туку и за економијата и развојот на целокупното општество. Повеќе во видеото.
сите 134 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заклучок на четирите апелациони судови: Онлајн медиумите се медиуми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: