Закани по живот за конгресменката Омар


2 копии

Конгресменката од редовите на Демократите, Илхан Омар изјави дека се повеќе ѝ се закануваат со смрт откако Доналд Трамп на својот профил објави дека таа ...
| | веќе видена | слични
7 копии
12 копии

Тоа е повеќе отколку што неговите двајца главни демократски противници собрале заедно. Медиумите објавија дека фондот на Трамп за претстојната кампања ...
| | веќе видена | слични

Демократката Илхан Омар која е член во американскиот Конгрес, изјавила дека почнала да прима закани по нејзиниот живот, откако американскиот претседател Доналд ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
12 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека неговата најстара ќерка Иванка потенцијално би можела да тргне по неговите стапки и да се кандидира за шеф на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер објави снимка со која потсетува на терористичкиот напад од 11 септември 2001 година. Снимката со опис „Никогаш ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно чудо го обележало настанот со Нотр Дам, катедралата која настрадала во катастрофалниот пожар.Пчелите, околу 180.000, кои живееле во кошници на кровот ...
сите 808 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 296 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Вмро-Дпмне и Коалицијата, Гордана Силјановска Давкова гостуваше во емисијата Еден на Еден и ги покажа своите танцувачки ...
сите 239 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 104 | | | веќе видена

Француската полиција за време на денешните протести на „жолтите елеци“ користеше сина течност од водените топови, најверојатно за да ги обележи демонстрантите, ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Закани по живот за конгресменката Омар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: