КОЈ КОГО ИЗВОЗЕ: Скопските градоначалници стопија 55.000 гласови од локалните избори


Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
| | веќе видена | слични
8 копии
12 копии
5 копии

Можните изборните прекршувања на градоначалниците на Скопје, Гази Баба, Кисела Вода и Шуто Оризари денес ќе се најдат на дневен ред на Државната комисија за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев денеска на средба со граѓани во скопската општина Шуто Оризари повика на масовна излезеност на 5 мај и успешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е заклучокот на Комисијата за заразни болести, што денеска го соопшти министерот за здравство Венко Филипче. -Комисијата за заразни болести, по повод ...
сите 642 | | | веќе видена

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 417 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 306 | | | веќе видена

Зоран Заев со посебни истражни мерки и во 2014 година е снимен како врши кривично дело. Постојат разговори во Јавното обвинителство во кои Зоран и неговиот ...
сите 61 | | | веќе видена

Алекс Душебаев против Домагој Дувњак во дуел кој ќе постигне повеќе голови во финалето на ракометното Европско првенство е само една од многуте понуди во ...
сите 139 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 40 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е веќе завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЈ КОГО ИЗВОЗЕ: Скопските градоначалници стопија 55.000 гласови од локалните избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: