КОЈ КОГО ИЗВОЗЕ: Скопските градоначалници стопија 55.000 гласови од локалните избори


Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
| | веќе видена | слични
8 копии
12 копии
5 копии

Можните изборните прекршувања на градоначалниците на Скопје, Гази Баба, Кисела Вода и Шуто Оризари денес ќе се најдат на дневен ред на Државната комисија за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев денеска на средба со граѓани во скопската општина Шуто Оризари повика на масовна излезеност на 5 мај и успешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ден по сведочењето во процесот „Рекет“ на анонимен канал на „Youtube“ се појавија кратки аудио записи на кои, како што се тврди од поголем број медиуми, е ...
сите 684 | | | веќе видена

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 175 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 510 | | | веќе видена

 Во животот постојано учиме. Низ годините ќе доживеете и успеси и неуспеси, а од секое искуство ќе научите и некоја лекција. Но, постојат некои лекции кои би ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЈ КОГО ИЗВОЗЕ: Скопските градоначалници стопија 55.000 гласови од локалните избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: