Захарова: НАТО му ветил на Горбачов дека нема да се шири кон исток

2 копии
3 копии

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров, одговарајќи на прашањето дали воените вежби на НАТО во Европа претставуваат закана од трета светска војна, истакна ...
| | веќе видена | слични

Провокациите од Западот, можностите за трета светска војна и поблискиот однос на Кина со Русија се само некои од темите за кои рускиот министер за надворешни ...
| | веќе видена | слични

"Практично целата форма на соработка меѓу Русија и НАТО е замрзната. Москва е загрижена поради отсуството на професионалниот дијалог меѓу двете војски", ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Русија доброволно ќе излезе од Советот на Европа доколку нејзините непријатели инсистираат на нејзино исфрлање, изјави денеска министерот за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

,,Независноста која ја доби Украинската православна црква е провокација од Цариградската патријаршија со поддршка од Вашингтон”, порача рускиот министер за ...
| | веќе видена | слични

Во интервјуто објавено на сајтот на Министерството за надворешни работи , Лавров вели дека станува збор за провокација од патријархот Вартоломеј со јавна и ...
| | веќе видена | слични

Русија ќе ги брани интересите на православните верници ако избијат верски немири во Украина, најави Кремљ,само еден ден откако Цариградската патријаршија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Засега нема закажано средба на работните групи за законот за јавно обвинителство в сабота, велат од Министерството за правда, по информациите објавени во дел ...
сите 694 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 270 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 257 | | | веќе видена

Постојат три хороскопски знаци кои кога повредуваат, ретко имаат грижа на совест, дури и во љубовните односи. Тие освен што се однесуваат површно со туѓите, ...
сите 154 | | | веќе видена

Едноставна техника. Доколку не знаете како да направите нешто тогаш прашајте професионалец. Еве што професионалните актерки за возрасни препорачуваат за во ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Захарова: НАТО му ветил на Горбачов дека нема да се шири кон исток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: