Самит во Софија: Западниот Балкан во сенка на Иран


5 копии

- Сега е време да се препознае моментот земјите од Западен Балкан да учествуваат во градењето на посилна ЕУ, порача премиерот Зоран Заев денеска од Софија каде ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Ќе биде чудо доколку успееме да го решиме спорот за името со Грција, но чудата се можни. А денес на сите ни се потребни чуда, рече шефот на македонската ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, своите активности на Самитот на Европската Унија за Западен Балкан што се одржува во Софија, ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов не е запознат со содржината на грчката нацрт спогодба од март годинава, а нема ни писмен допис за предлог ...
сите 442 | | | веќе видена

Кралското семејство ги објави официјалните фотографии од принцот Хари и Маган Маркл по нивната свадба што се одржа во саботата, 19 мај. На една од фотографиите ...
сите 236 | | | веќе видена

Вознемјанец или љубител на пајаци, се само некои од коментарите на друштвените мрежи на снимката на членот на британскиот пралманет, кој прави неверојатни фаци ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самит во Софија: Западниот Балкан во сенка на Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: