ВМРО-ДПМНЕ нема да повика за бојкот на референдумот?!


3 копии

По изјавата на вицепремиерката и министер за одбрана, Радмила Шекеринска, дека 90 отсто од времето на лидерските средби било потрошено на барањето на Мицкоски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вицепремиерката и министер за одбрана на Македонија, Радмила Шеќеринска, во интервју за Канал 5, категорични изјави: „Одговорно тврдам и барам јавно да ме ...
| | веќе видена | слични

Вечерва ВМРО-ДПМНЕ потврди дека единственото барање кое го имаше на лидерските средби беше барањето за амнестија на криминалната врхушка. Веќе не можат ни да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерката и министер за одбрана, Радмила Шеќеринска во интервју за Канал 5 вели дека 90 проценти од времето на лидерските средби било потрошено на ...
| | веќе видена | слични

Шеќеринска е уверена дека референдумот ќе успее дека за уставните измени потоа ќе ја имаат поддршката на дел од пратеничката група на ВМРО- ДПМНЕ. Сето ова ...
| | веќе видена | слични

Веруваме дека мнозинството граѓани на референдумот ќе се изјаснат за Македонија како членка на ЕУ и НАТО и дека ќе порачаат до избраните пратеници дека тоа е ...
| | веќе видена | слични

Шеќеринска е уверена дека референдумот ќе успее дека за уставните измени потоа ќе ја имаат поддршката на дел од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ.
| | веќе видена | слични
8 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека до 10 септември ќе соопшти дали ќе го повика на бојкот членството, дали ќе гласа против или ќе го ...
| | веќе видена | слични

Истражувањата кои се спроведуваат летово се добра појдовна точка за анализа на јавното мнение и како тоа понатаму ќе се менува, вели аналитичарот Владимир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Во текот на денов територијата на државава подпадна под најавениот Медитерански циклон ОЛИВИЈА и истиот условува врнежи од снег на повеќе места каде е ...
сите 249 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 354 | | | веќе видена

Белата куќа соопшти дека привремено ќе му ја врати акредитацијата на новинарот на телевизиската мрежа Си-ен-ен, Џим Акоста, кому му беше одземено правото да ги ...
сите 89 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 211 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ нема да повика за бојкот на референдумот?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: