Македонија заглавена во пукнатината на ЕУ

Земјите од Западен Балкан се преправаат дека спроведуваат реформи, за да ги исполнат условите за напредок кон членство во Европската унија, а Европа се ...
| | веќе видена | слични

„Она што деновиве се случуваше околу усвојувањето на заклучоците од процесот на проширување на состанокот на Советот за општи работи е најдобриот пример за тоа ...
| | веќе видена | слични

Земјите од Западен Балкан се преправаат дека ги спроведуваат реформите за да ги исполнат условите за напредок кон членство во Европската унија, а ЕУ глуми дека ...
| | веќе видена | слични

Шпанската експертка за ЕУ, советник во Европскиот парламент и новинарка Берта Хереро најавува дека Европската Унија по вчерашната блокада за Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 91 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 192 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија заглавена во пукнатината на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: