Македонски работник загина на градилиште во Подгорица

2 копии

Васе Игњатовски (22) од Пробиштип загина во понеделникот на градилиште во Подгорица, Црна Гора. Телото на Васе Игнатовски е најдено во понеделникот околу 13 часот на градилиште на кое се градела станбена зграда, јавуваат црногорските медиуми. Причините за смртта на работникот се уште се непознати, а Истражен судија наредил врз телото на починатиот да се изврши обдукција. Според неофицијалните полициски информации на кои се повикуваат медиумите во Подгорица, Игнатовски со сопственикот на зградата се договарал околу изведбата на градежните работи. Заедно извршиле надзор, по што инвеститорот си заминал од градилиштето, а Игнатовски останал. Подоцна другите работници го пронашле мртвото тело на Игнатовски на преградна плоча висока три метри. Екипата за брза помош само констатирала смрт.
| | веќе видена | слични

Дваесет и двегодишниот Васе Игњатовски од Пробиштип, во понеделникот бил пронајден мртов на градилиште во Подгорица, Црна Гора. Според тамошните медиуми, истиот ден, момчето договарало работа со сопственикот на објектот кој бил во изградба. Се работело за некои интервенции кај деловниот простор каде што требало да се направи некаква галерија, по што инвеститорот си заминал од градилиштето. Веднаш потоа инвеститорот си заминал, а Игњатовски останал за да провери што точно треба да работи, велат неофицијалните информации. За кратко време, околу 13 часот, работниците на објектот го нашле безживотното тело на Игњатовски на преградна плоча висока околу 3 метри. Повикале Брза помош, но лекарите само констатирале смрт кај момчето. Од полицијата информираат дека истрагата и обдукцијата се во тек. Резултатите ќе покажат дали станува збор за насилна или природна смрт, но првично медиумите шпекулираат дека не станува збор за насилна смрт.
| | веќе видена | слични

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 43 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски работник загина на градилиште во Подгорица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: