Хроника - Автомобил прегази млада крушевчанка

Осумнаесетгодишната Цанка Мисковска од Крушево, вчера, крај надвозникот кон селото Ивањевци, на магистралниот пат Битола - Прилеп, била прегазена од автомобил „фолксваген венто“. Според полицијата, младата крушевчанка една минута пред несреќата се симнала од автобус крај магистралниот пат. Кога се обидела да го премине магистралниот пат, во неа директно удрил возачот на „вентото“, Кире Пичуловски. Од силниот удар таа веднаш починала, а вчера по наредба на истражен судија телото на девојката е однесено за обдукција.
| | веќе видена | слични

Осумнаесетгодишно девојче од Крушево го загуби животот во сообраќајна несреќа што се случи на магистралниот пат меѓу Прилеп и Битола, близу Ивањевци Преминувајќи го коловозот на девојчето налетал автомобил „фолксваген венто“. Според првичните информации од битолската полиција, вчераутро околу 9.20 часот, автобус што сообраќал на релација од Крушево за Битола управуван од дваесет и седумгодишниот Н.М. запрел кај подвозникот во непосредна близина на селото Ивањевци. Од автобусот излегла крушевчанката Цанка М. ја зела нејзината патна торба и тргнала да го премине коловозот. Во тој момент од спротивната насока од правец на Битола наишло „вентото“ со битолски таблички, зад чиј управувач бил педесет и тригодишниот австралиски државјанин К.Б., и удрило во девојчето. Од ударот и од падот на коловозот Цанка се здобила со тешки телесни повреди од кои починала на самото место.
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 550 | | | веќе видена

Во продолжение ја гледаме атмосферата во дел од нив, но и од Мелбурн Австралија каде Македонците се организираа за одбележување на овој  верскиот празник.
сите 259 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 681 | | | веќе видена

И покрај се што се зборувало и водителката му честитала роденденот на својот зет.Мажот на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ, денеска го прославил 34.роденден со ...
сите 190 | | | веќе видена

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот за Водици во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, за утре организираат хумана акција. -Утре од ...
сите 139 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хроника - Автомобил прегази млада крушевчанка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: