Hyundai i30 N ги распамети купувачите

Првите 100 примероци на корејскиот спортски комапкт се распродадени во само два дена... Hyundai не погреши основајќи го N одделот и започнувајќи со производство на автомобили со спортски перформанси. Неодамна е претставен моделот i30 N кој се покажа како полн погодок. Првата серија, првите 100 примероци, се распродадени во само два дена. Купувачите при нарачка мораа да останат прилог од 1000 евра. Првите 100 примероци се опремени со Performance пакет, односно во превод, 2.0 литарски мотор со 275 коњски сили. Купувачите на првата серија ќе бидат повикани на Nurburgring да учествуваат во академијата на брзо возење под будното око на Алберт Биерман.
| | веќе видена | слични
2 копии

Соработката на компанијата Aston Martin и познатата италијанска дизајнерска куќа Zagato резултираше со уште два модели во лимитирана серија – Vanquish Speedster и Vanquish Shooting Brake. Zagato претходно ја претстави својата визија за Aston Martin во верзиите Vanquish Coupe и Volante, а и двата модели беа релизирани во лимитирана серија од по 99 примероци. Сега на ред дојдоа нешто поегзотични каросериски варијанти – Speedster и Shooting Brake. И двата автомобила имаат карактеристичен дизајнерски потпис на Zagato со заоблени стилски елементи на надворешноста на автомобилот. Speedster во суштина е поекстемна верзија на Vanquish Volante, со нагласени испакнатини зад седиштето на возачот и совозачот. Овие елементи се изработени од јаглеродни влакна, како и остатокот од каросеријата и потесетуваат на заштитниот знак на Zagato дизајнот – познатото двојно брановидно заоблување на задниот дел од кровот од автомобилот. Во план е производство на само 28 Speedster-и, па и не не чуди податокот дека сите се однапред ...
| | веќе видена | слични

Соработка помеѓу Aston Martin и познатaта италијанска дизајнерска куќа Zagato резултира со два модела во ограничена серија – Vanquish Speedster и Vanquish Shooting Brake Zagato претходно ја претстави својата визија за Aston Martin во верзии Vanquish Coupe и Volante, а двата модели се реализирани во ограничени серии од по 99 примероци. Сега на ред се поегзотичните каросериски варијанти, Speedster и Shooting Brake. И двете возила го имаат карактеристичниот дизајнерски потпис на Zagato со заоблени стилски елементи на надворешноста од автомобилот. Speedster во суштина е поекстремна верзија на Vanquish Volante, со истакнати испакнатини зад седиштето на возачот и совозачот. Овие елементи се изработени од јаглеродни влакна, како и остатокот од каросеријата и потсетуваат на заштитниот знак на Zagato – познатите двојни брановидни заоблувања на задниот дел од кровот на возилото. Во план е производство на само 28 Speedster единици, така што не е чудно што сите се веќе однапред распродадени. Кога станува збор за втората ...
| | веќе видена | слични

Shooting Brake e најновиот од четирите верзии на Aston Martin Vanquish, кој со беџот на Zagato ќе бидат произведени во севкупно 325 примероци и четири верзии на каросеријата. Aston Martin Zagato Speedster Aston Martin ги прикажа првите фотографии на новите модели Vanquish Zagato Speedster и Shooting Brake. Овие два автомобила им се придружуваат на претходно претставените модели Coupe и Volante, со што се комплетира четиричленото спектакуларно смејство. Земјачи во обзир дека производството на овие автомобили ќе започне дури наредната година, сепак не претставува изненадување фактот што сите примероци се веќе продадени. А еве и зошто. Производството на сите четири верзии ќе биде ограничено на 325 примероци, од кои по 99 примероци ќе бидат направени од моделите Coupe, Volante и Shooting Brake и 28 примероци од моделот Speedster. На овој начин серијата ќе биде крајно ексклузивна, а креативниот шеф на Aston Martin, Марек Ричман, потврди дека еден дел од купувачите нарачале од секој модел по еден примерок. ...
| | веќе видена | слични

Директорот за дизајн, Роберт Лесник, смета дека тоа е лоша идеја Компании како Range Rover и Nissan се познати во целиот свет, меѓу другото, и поради своите SUV кабриолети, како што се, на пример, моделите Evoque и Murano. Иако успехот на овие два модели е јасно видлив, се поставува прашањето дали и Mercedes ќе направи нешто слично? Краткиот и концизен одговор е дека не постои можност за такво нешто. Покрај моделот Maybach G650 Landaulet, кој и онака не е вистински кабриолет, Mercedes нема да se одлучи да ги следи стапките на својата конкуренција. Директорот за дизајн Роберт Лесник вели дека еден ваков проект е тежок, скап и ризичен пред се. Тој вели дека е лесно dа направиш нешто кога немаш што да загубиш, а постои и причина зошто само еден таков модел е присутен на пазарот, мислејќи на Evoque. Лесник, исто така, вели дека кога се прави кабриолет од автомобил со три врати, структурата веќе постои, но да се создаде таков модел од GLC, структурата мора целосно да се промени, како што е случајот со Nissan ...
| | веќе видена | слични

Сподели! ;) Иако специјалните верзии на Zagato-дизајнираните модели нема да одат на продажба до следната година, скоро сите примероци од овие уникатни примероци на Aston Martin се веќе распродадени! Vanquish Zagato Shooting Brake е најновиот додаток во гамата – и нам ни изгледа одлично! Сега за сега не се објавени многу фотографии, но од Aston Martin кажуваат дека ќе биде стриктно со две седишта, но благодарение на уникатниот кров ќе има многу простор и многу светлина. Кабината ќе добие специјални додатоци од карбон, анодизирани контроли и делумно покривање со кожа. Купувачите ќе добијат и електрично задвижување на вратата на багажникот за полесен пристап до „луксузниот багажен простор“ како и сет куфери специјално прилагодени за овој автомобил. Вкупно ќе бидат произведени 325 автомобили – 99 купеа, 99 Volante кабриолети, 99 Shooting Brake „каравани“ и 28 спидстери. Marek Reichmann од Aston Martin веќе потврди дека неколку купувачи нарачале „по еден примерок од сите верзии“. Нека има.
| | веќе видена | слични

Porsche го подготвува новиот Cayenne модел за офанзива на SUV пазарот кој треба да се појави на крајот на годинава, а шпионски фотографии откриле постоење и на негова купе верзија. Овие сосема нови шпионски фотографии откриваат дека ќе следи подновување и на помалечкиот SUV модел Macan, кој веќе има потреба од тоа бидејќи е стар 3 години. Macan е клучен дел од понудата на Porsche уште од неговото лансирање во 2014, од кога е станат најпродаван модел на брендот – од скоро 240 000 возила кои компанијата глобално ги испорачала во 2016-та, над 95 000 биле Macan. Исто така е важно за Porsche да го одржува Macan „свеж“, бидејќи негови понови ривали се Jaguar F-Pace и Alfra Romeo Stelvio. Тест моделот забележан на фотографиите бил многу малку замаскиран, што значи дека фејслифтот на Macan ќе биде суптилен. На предниот дел, маскирањето сугерира нов дизајн на фарови и поширока предна решетка, кои најверојатно ќе бидат слични на оние на новиот Cayenne судејќи според неговите шпионски фотографии. Променет ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Павле Богоевски, претседателот на собраниската Комисија за мандатно-имунитетни прашања, ќе ја води расправата за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот ...
сите 352 | | | веќе видена

Моментната „војна на зборови“ помеѓу Иран и САД има многу сличности со онаа од 2017 година, кога американската администрација ја користеше истата стратегија ...
сите 184 | | | веќе видена

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 293 | | | веќе видена

Македонската евровизиска претставничка Тамара Тодевска изјави дека би било погрешно доколку наместо Евровизија, оваа година парите биле потрошени на амбулантни ...
сите 219 | | | веќе видена

Од уставните одредби, јасно и недвосмислено произлегува дека во случај на одбивање на вакцинацијата од страна на родителите, истите не само што го загрозуваат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го спречи поранешниот советник на Белата куќа Дон Мекган да сведочи пред Конгресот во врска со извештајот на специјалниот ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Hyundai i30 N ги распамети купувачите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: