Мицковски: Заев, ти си бил на нива кога тоа се учело, не тропај кога не разбираш


Новинарот Ивор Мицковски вчера со остар коментар на интервјуто на премиерот Зоран Заев дадено за грчка ТВ „Алфа“ каде вели дека во минатото имало обиди да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Институтот за современа историја од Белград Момчило Павловиќ за „Вечерње новости“ ја коментира изјавата на премиерот Зоран Заев за грчката ТВ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев на говорница денеска во Собранието кажа дека Атниката му е туѓа и дека македонската нација помлада од другите. -Зошто мислам дека сме ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ако сме за Европската Унија и НАТО навистина треба европски да се однесуваме, вистински да зборуваме, отворено за сè и во секое време да бидеме конзистентни ...
| | веќе видена | слични

Што од светската и балканска историја имаме присвоено. Кога тоа се случило, наведете конкретни примери преку учебници и друга литература. Дали наместо да се ...
| | веќе видена | слични

Магдалена Манаскова, пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница за пратенички прашања упати прашање до Заев поврзано со неговото интервју за ...
| | веќе видена | слични

Иако без да го спомне, новинарот Борјан Јовановски (ин)директно се стави во одбрана на премиерот Зоран Заев по лавината реакции во македонската јавност за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил објави дека многу често и подолго време јавно говори за злоупотребата на историјата во политички цели и оти ...
| | веќе видена | слични

ПРОИЗВОЛНИ ТОЛКУВАЊА И ПОИГРУВАЊА СО ИСТОРИЈАТА Трендот на политичко поигрување со историјата особено се засили во последно време, со редица изјави на домашни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Антонио Милошоски во гостувањето на „10 Минути“ на ТВ21 открива дека најмалку двајца пратеници од власта и двајца судии и нивн роднини, адвокати, се длабоко ...
сите 560 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 238 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 137 | | | веќе видена

Обвинителството за гонење на организиран криминал не открива нови детали за истрагата за предметот „Рекет“, но во јавноста се повеќе се споделуваат шпекулации ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицковски: Заев, ти си бил на нива кога тоа се учело, не тропај кога не разбираш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: