Заев: Вчера ми пишуваше еден од пранкерите, му реков да не се шегува со чесен човек


Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Клан Македонија, уште еднаш изрази жалење за телефонските разговори со руските „пранкери“, истакнувајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Од САД постојано повикуваат за продолжување на дијалогот за нормализирање на односите меѓу Косово и Србија. Во меѓувреме, американскиот дипломат Филип Рикер ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Филип Рикер, изјави дека Вашингтон е подготвен да се вклучи во дијалогот меѓу Белград и ...
| | веќе видена | слични
13 копии

САД се подготвени да се вклучат во преговарачкиот процес меѓу Белград и Приштина, но тоа не може да го направат додека двете страни не одлучат да му се вратат ...
| | веќе видена | слични

Вршителот на должноста заменик државен секретар на САД задолжен за Европа и Евроазија, Филип Рикер, изјави дека САД се подготвени да бидат дел од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Министерот за надворешни работи на Косово, Беџет Пацоли, изјави дека неговата земја ќе забранува посети на високите српски претставници доколку постојат силни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за надворешни работи на Косово Беџет Пацоли денеска свечено го презентира преземањето на претседателствувањето на неговата земја со Процесот на ...
| | веќе видена | слични

Ми пишуваше истиот тој лажен човек, една порака дека храбро сум се борел против моите непријатели на прес-конференција, изјави премиерот Зоран Заев за ТВ Клан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 252 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во гостувањето во вестите на Македонската радио телевизија говореше за објавените видео материјали на социјалните ...
сите 238 | | | веќе видена

Преку креирање дигитална платформа се планира да се зголеми конкурентноста и да се отвори можноста за пласирање на финални производи од текстилните компании и ...
сите 360 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 194 | | | веќе видена

Државната изборна комисија е загрижена за тоа како ќе гласаат лицата заразени со коронавирус и оние кои се во изолација. По протоколот одобрен од Владата за ...
сите 232 | | | веќе видена

Неверојатен избор на гостин и тема на последната емисија 360 Степени на Алсат М во моменти кога се зголемува бројот на заразени и починати од Ковид19, кога ЈО ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Вчера ми пишуваше еден од пранкерите, му реков да не се шегува со чесен човек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: