Над 10.000 Македонци заминаа во Грција на продолжен викенд само преку границата кај Гевгелија

Над десет илјади македонски граѓани во последниве 24 часа ја напуштија државата преку граничниот премин Богородица и заминаа во Грција на продолжен викенд. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии

Македонскиот премиер Зоран Заев и претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска ќе се сретнат на граничниот премин Табановце-Прешево. На средбата, како што ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер Зоран Заев и српскиот претседател Александар Вучиќ денеска заедно ќе направат обиколка на граничниот премин Прешево-Табановце.Како што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Утре кај граничниот премин Табановце со Србија треба да се сретнат македонскиот премиер Зоран заев и српскиот претстедател Александар Вучиќ. Србија и ...
| | веќе видена | слични

Полициските, царинските, ветеринарните, санитарните и сите останати контроли за патници и стока на Македонија и Србија се спојуваат во една служба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас во врска со настанот што се случи на 19.09.2018 година, кога по дојава на жители од зграда ...
сите 184 | | | веќе видена

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 163 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 96 | | | веќе видена

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели ја демонстрираше својата поддршка кон Кристијано Роналдо по црвениот картон на Португалецот во дуелот со Валенсија во ...
сите 229 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за Криминалистички работи Свети Николе до Основното јавно обвинителство Штип поднесе кривична пријава против Ц.Х.(45) од Германија и ...
сите 123 | | | веќе видена

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов направил кривично дело за кое се оди во затвор, со тоа што узурпирал државно земјиште на националниот парк Маврово, кое ...
сите 22 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 10.000 Македонци заминаа во Грција на продолжен викенд само преку границата кај Гевгелија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: