Оливер Спасовски: Во полскиот град Познан денеска продолжува шестиот самит на земјите од Западен Балкан во рамките на Берлинскиот процес за поддршка на регионалната ...


Во полскиот град Познан денеска продолжува шестиот самит на земјите од Западен Балкан во рамките на Берлинскиот процес за поддршка на регионалната соработка и ...
| | веќе видена | слични

-Северна Македонија ги оствари сите препораки на Европскиот Совет од јуни 2018 година и ја добивме најсилната препорака за отпочнување на преговорите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Македонскиот премиер Зоран Заев, на маргините на Самитот за Западен Балкан во Познањ оствари средба со неговиот француски колега Едуар Филип. Како што соопшти ...
| | веќе видена | слични

Во полската зграда во Познањ се одржува самитот на земјите од Западен Балкан во рамките на Берлинскиот процес, а денес се одржува и состанокот на шефовите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев, на маргините на Самитот за Западен Балкан во Познањ оствари средба со претседателот на Владата на Република Франција, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска во 12 часот во хотелот Парк во Скопје ќе се одржи средба на албанските парламентарни политички партии, на иницијатива на ДУИ. Кој ќе присуствува на ...
сите 728 | | | веќе видена

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 640 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, треба да има завршен состанок, по што би требало да биде закажана ...
сите 500 | | | веќе видена

Mинистерката за финансии Нина Ангеловска демантира дека подигнала штеден депозит од Еуростандард банка, по информацијата дека банката ќе ја изгуби лиценцата за ...
сите 104 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оливер Спасовски: Во полскиот град Познан денеска продолжува шестиот самит на земјите од Западен Балкан во рамките на Берлинскиот процес за поддршка на регионалната ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: