Денеска промоција на книгата „Евроатланските интеграции безбедносен клуч-меѓународната безбедност и економскиот развој„

Денеска (25.12.2017 год.) во 18.00 часот во малата сала на Македонската филхармонија ќе се одржи промоција на книгата „Евроатланските интеграции безбедносен ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

На 21 декември 2017 година во Ректоратот на УКЛО одржана е промоција на книгата „Патеките на транзицијата – емпириска анализа на македонската и на бугарската ...
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска промоција на книгата „Евроатланските интеграции безбедносен клуч-меѓународната безбедност и економскиот развој„

Од:
До кого (е-маил):
Порака: