Оваа седмица детали за референдумот, не се исклучуваат предвремени избори


Премиерот Зоран Заев во текот на оваа недела очекува да биде постигнат договор меѓу политичките партии за финализирање на процесот за одредување на датумот и ...
| | веќе видена | слични
14 копии

„Татковината ќе ја биде. Македонија ќе стане членка на ЕУ и НАТО. Вечно ќе бидеме Македонци и вечно ќе зборуваме македонски јазик, порача изутринава преку ...
| | веќе видена | слични

„Дали сте за промена на уставното име во Република Северна Македонија и прифаќање на договорот со Грција а со цел да добиеме покана од НАТО и почеток на ...
| | веќе видена | слични

 Александар Видиновски со деталите за тоа што побара и доби ВМРО-ДПМНЕ а што побара а не доби Заев? Референдумот и пречката која вчера не успаа да ја надминат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По маратонската лидерска која заврши без договор за референдумот, премиерот Зоран Заев претпладнево преку Фејсбук порача дека „татковината ќе ја биде“. – ...
| | веќе видена | слични

Референдумското прашање или барањето за амнестија е причината поради која партиските лидери не постигнаа договор на последната средба? Премиерот Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерите на четирите најголеми политички партии во Македонија вчера на средбата во Клубот на пратениците се договорија за изборот на ДИК, за Законот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 274 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 219 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува раст на платите во сите сектори.Со Буџетот за 2019 година предвидено е ...
сите 234 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 360 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оваа седмица детали за референдумот, не се исклучуваат предвремени избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: