Мицкоски се сретна со шефот на чешката дипломатија , Петричек


9 копии

Изминатите два дена овде во Брисел имавме исклучително значајни и корисни средби за ВМРО-ДПМНЕ, но и за Република Македонија, бидејќи практично ги запознавме ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ: Изминатите два дена овде во Брисел имавме исклучително значајни и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во изминативе два дена во Брисел вели дека „ги запознал соговорниците од сестринските партии со вистинската реалност ...
| | веќе видена | слични

Ги запознавме нашите соговорници во Брисел со вистинската и реална ситуација во Република Македонија, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со кандидатот за Претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова, потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични

Имав за време на парламентарното собрание во текот на вчерашниот ден многу корисни средни со голем број претседатели на наши сестрински партии кои што се дел ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генерално разговаравме за актуелната политичка состојба во Република Македонија, за следните претседателски избори кои што треба да се случат на 21 април, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со свој Фејсбук статус се обрати до јавноста пишувајки дека апсењето на лидер на опозициска партија на еден месец пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во праксата демократските партии водени од потребата сите да бидат еднакви пред Законот, а истовремено верувајќи во презумпцијата на невиност се поставуваме ...
сите 476 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи во рамки на работната посета на Италија, денеска се сретна со претседателот на Комитетот за односи со ...
сите 479 | | | веќе видена

Сите оние курири кои што на кукавички начин доаѓаат да бараат милост за овие натрапници кои што ја заробија Струмица повеќе од деценија наназад, ја заробија и ...
сите 286 | | | веќе видена

Десниот бек на македонската репрезентација, Стефан Ристовски открива дека ризикувал со повредата за само да го игра мечот со Словенија. Македонија Натпреварот ...
сите 279 | | | веќе видена

Вицепремиерот Кочо Анѓушев контра премиерот Зоран Заев околу зголемувањето на пензиите. За тие да се зголемат, вицепремиерот рече дека треба да порасне ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски се сретна со шефот на чешката дипломатија , Петричек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: