Грчките медиуми за вчерашните преговори во Њујорк


11 копии
14 копии
2 копии

Технички проблеми ги кочат преговорите за решавање на името, рече премиерот Зоран Заев. Кои се тие, не кажува. Нема ништо ниту од телефонскиот разговор што ...
| | веќе видена | слични

Нема ништо од телефонскиот разговор Заев Ципрас, ниту пак договор за пакетот кој го договорија шефовите на дипломатиите на двете земји во Њујорк. Нема ништо од ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер се уште немал телефонски разговор со неговиот грчки колега, Алексис Ципрас во врска со евентуалниот договор за прашањето за името. Заев ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Зоран Заев истакна дека кога ќе се решат некои технички работи во преговарачкиот процес, тој ќе разговара со грчкиот премиер Алексис Ципрас. „Имаме ...
| | веќе видена | слични

Телефонскиот разговор мегу Заев и Ципрас ќе се оствари штом ќе се остранат техничките проблеми поврзани со преговорите и нацрт договорот за името. Премиерот е ...
| | веќе видена | слични

Премиерите на Македонија и Грција Зоран Заев и Алексис Ципрас ќе разговараат кога ќе се решат некои технички работи во преговарачкиот процес, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчките медиуми за вчерашните преговори во Њујорк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: