По Демир-Капија Смоквица ќе се вози од следната недела, за почеток без патарини


9 копии

На почетокот на следната недела се очекува да биде пуштена во употреба новата автопатска делница Демир Капија – Смоквица и по тој дел од автопатот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска предводеше владина делегација на свеченото пуштање во употреба на автопатот Демир Капија Смоквица. „Денеска ја пуштаме во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По повод пуштањето во употреба на новата делница Демир Капија – Смоквица во должина од 28,2 километри, Вип ги известува своите корисници дека од утре ќе ...
| | веќе видена | слични

Пуштен во употреба автопатот Демир Капија – Смоквица. Делницата е со должина од 28 километри. Вкупната иунвестиција е 218 милиони евра. Новиот автопат по кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пуштањето на автопатот Демир Капија-Смоквица доцни цели осум месеци, рече на денеска на прес-конференција, Игор Јанушев, Генерален секретар на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Новиот автопат од Демир Капија до Смоквица во должина од 28,2 километри обезбедува значително скратување на времето на патување, ја зголемува безбедноста за ...
| | веќе видена | слични
26 копии
2 копии

Пуштањето на автопатот Демир Капија - Смоквица доцни цели осум месеци. Доколку СДСМ го ставеше политиканството во втор план и се посветеше на интересите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 358 | | | веќе видена

Утре напладне продолжува седницата на собраниската Комисија за деловничко-мандатни и имунитетни прашања на чиј дневен ред е брањето за одобрување притвор на ...
сите 330 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 194 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По Демир-Капија Смоквица ќе се вози од следната недела, за почеток без патарини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: