Заев: Имаме добри шанси за одлука за полноправно членство во НАТО во декември

7 копии

Имаме добри шанси на 3 или 4 декември годинава да добиеме одлука за полноправно членство во НАТО, изјави денеска премиерот Зоран Заев. Тој изрази благодарност ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со министерот за култура Хусни Исмаили и директорката на Управата за културно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скулптурата, која најверојатно била изработена во 2-3 век од н.е., е зачувана во височина од околу 50 см. Откриена е во секундарен контекст, односно во ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 110 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 406 | | | веќе видена

Скандалот со рекетарско – политичко – судско – медиумскиот октопод секој ден добива нови и нови димензии. Затоа влегуваат од лага во лага и со тоа уште повеќе ...
сите 168 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Имаме добри шанси за одлука за полноправно членство во НАТО во декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: