Роднините на убиените момчиња на Смилковското езеро: 6 години судски турбуленции, правда треба да ја донесе СЈО


Вообичаен априлски ден за жителите на населбата Радишани, а за роднините на Филип Славковски, Александар Наќевски, Цветанчо Ацковски и Кире Тричковски и ...
| | веќе видена | слични

Горан Наќевски, таткото на Александар едно од убиените момчиња кај Смиљковско Езеро на последното рочиште истакна дека премиерот Зоран Заев на средбата со нив ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Случајот „Монструм“ е жив пример за морбидната кампања на Зоран Заев и поигрувањето со огромни човечки трагедии за сметка на правењето на сопствен маркетинг. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавноста не престанува да се бранува после сведоштвото на родителите на убиените деца на Смиљковско Езеро на Велики четврток во 2012 година. Горан Наќевски, ...
| | веќе видена | слични

Од Специјалното јавно обвинителство нема одговор дали ќе реагираат по допрен глас. Од Специјалното јавно обвинителство нема одговор дали ќе реагираат по допрен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Заев преку морбидна предизборна кампања си поигра со судбината на семејствата на свирепо убиените деца кај Смилковско езеро. Зоран Заев ја крие вистината ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ во соопштение пишува дека случајот „Монструм“ е пример за „морбидна кампања на Зоран Заев и поигрувањето со огромни човечки трагедии за ...
| | веќе видена | слични

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција изјави дека процесот со кој се ослободуваат убијци на децата од Смилковското езеро претставува исполнување ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Процесот со кој се ослободуваат убијци на децата од Смилковското езеро преставува исполнување на Тиранската платформа од страна на Зоран Заев и власта. Имаме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 77 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 162 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роднините на убиените момчиња на Смилковското езеро: 6 години судски турбуленции, правда треба да ја донесе СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: