Заев на средба со претставници на граѓанската иницијатива за заштита на животните „Кане Корзо“


Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, денеска, се сретна со Ивана Мишева, претставничка на граѓанската иницијатива за заштита на ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес-конференција од општината информираа дека стационарот работи, а кучињата кои се заловени го добиваат соодветниот третман. Тоше Георѓиев, ...
| | веќе видена | слични

Штипскиот стационар повторно крена бура во јавноста. Откако вчера здружението Анима Мунди објави дека поднело пријава против општина Штип и избраниот оператор ...
| | веќе видена | слични

–Тоа е онаа страотна смрт од комплетна дехидрација, изнемоштеност, дезорјентираност, гушење, откажување на виталните органи – кај некое побргу, кај некое ...
| | веќе видена | слични

Никогаш никој системски не се нафатил да го реши проблемот со бездомните кучиња следејќи ги нашите препораки и совети, вели за Стандард Радмила Пешева од ...
| | веќе видена | слични

Од Град Скопје информираат дека стационарот за кучиња конечно ќе се реконструира и модернизира со цел подобри услови за живот на кучињата кои ќе бидат згрижени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Меѓународните лидери денеска ќе разговараат за собирање помош за Бејрут по експлозијата која го разори либанскиот главен град. Виртуелната конференција, која ...
сите 508 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 257 | | | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери треба да ги земат фирми блиски до ...
сите 275 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Легендарниот фудбалер на Јувентус, Алесандро Дел Пиеро изјави дека е многу изненаден од изборот на Андреа Пирло за нов тренер на „Старата Дама“.„Искрено, не би ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев на средба со претставници на граѓанската иницијатива за заштита на животните „Кане Корзо“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: