Заев: Штом ќе ги донесам одлуките за реконструкција на Владата, веднаш ќе ги соопштам

3 копии

Премиерот Зоран Заев попладнево изјави дека штом ќе ги донесе одлуките за промена на одредени функционери, тие веднаш ќе бидат јавно соопштени. – Насловите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Северна Македонија Артан Груби ќе учествува на регионална конференција на тема ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Деновиве се очекува нова средба на владините коалициски партнери, Зоран Заев и Али Ахмети за можната смена на министерски места. Пратеникот, Артан Груби најави ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Во седиштето на Бихаќка денеска попладне се очекува да започне седницата на Централниот одбор на СДСМ на која треба ќе се расправа за кадровските промени во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ денеска попладне ќе одржи Централен одбор на кој се очекува да стане збор за најавените разрешувања. Како што се договорија на последната лидерска средба ...
| | веќе видена | слични

Владејачката СДСМ во неделдата попладне ќе одржи седница на својот Централен одбор на кој се очекува да стане збор за најавените разрешувања од челните функции ...
| | веќе видена | слични

На седницата треба да стане збор за кадровските промени во партиските редови, но и во извршната власт што ги најави премиерот и лидер на партијата Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Штом ќе ги донесам одлуките за реконструкција на Владата, веднаш ќе ги соопштам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: