Заев: Села ја откажа средбата поради одземените надлежности на Таравари

10 копии

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села во знак на револт од одземањето на ингеренциите во образованието на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

– Сме се соочиле со низа нерегуларностио во насока на разрешување и именување на директори во основни и средни општински училишта. И како Министерство сме биле ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зоран Заев одговарајќи на новинарски прашања потврди дека Зијадин Села не дошол на денешната средба за консензуален претседателски кандидат поради одземените ...
| | веќе видена | слични

Во знак на револт поради одземањето на ингеренциите на гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари во образованието, Зијадин Села му ја откажал средбата на ...
| | веќе видена | слични

Зијадин Села ја откажал денешната средба на која што требаше да се разговара за обезбедување поддршка за консензуален кандидат за претседател на државата, во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за образование и наука Арбер Адеми денеска изјави дека одземањето надлежности на Општина Гостивар за именување и разрешување директори на општински ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средбата меѓу претседателот на Алијансата за Албанците Зијадин Села со премиерот Зоран Заев што требаше да се одржи денеска како дел од разговорите за ...
| | веќе видена | слични

По одземањето на надлежностите во областа на образованието на гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари, денеска на прес конференција раководителката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Донациите собрани за обнова на Богородичната црква во Париз, според првичните проценки, далеку ги надминуваат трошоците за поправка. Од минатата недела, кога ...
сите 104 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 378 | | | веќе видена

Сѐ поголемиот број невакцинирани деца создаде пат до појавата на морбили во неколку земји низ светот денес. „Темелот за глобалната епидемија на морбили на која ...
сите 182 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на трибина со младите истакна дека верува во нив и е убеден дека на 5 мај ќе знаат да го направат ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 154 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Села ја откажа средбата поради одземените надлежности на Таравари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: