Заев: Просечната плата продолжува да расте, економската година ги дава резултатите

11 копии

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил објави дека просечната плата од месец во месец продолжува да расте и оти економската година ги дава резултатите. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Просечната плата зголемена на 25.270 денари, се потврдуваат успешните економски мерки на Владата предводена од СДСМ“ велат од СДСМ. Од партијата велат дека ...
| | веќе видена | слични
12 копии

-Просечната нето плата во државата за мај 2019 година е 25,270 денари и  е највисока досега. Ако имаме предвид дека е зголемена за 3,1 отсто во спредба со ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

СДСМ треба да погледне во сопствените редови и ќе види фотографии од цела влада, сите градоначалници и половина СДСМ со осомничените за „Рекет“. И не само ...
сите 450 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 232 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Просечната плата продолжува да расте, економската година ги дава резултатите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: