На затворено рочиште за „Поткуп“ се слушаа разговори од посебните истражни мерки


„Нема ништо од обидите за земање поткуп во разговорите, ниту во СМС пораките“- изјави премиерот Зоран Заев по рочиштето за случајот „Поткуп“. Денеска тоа беше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На денешното двочасовно рочиште за случајот „Поткуп" во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, без присуство на јавноста во Кривичниот суд беа преслушани сите ...
| | веќе видена | слични

Судењето „Поткуп“ траеше два часа. Заев изјави дека во комуникациите обезбедени со пи – мерките, немало договарање за поткуп. „Комплетно е чисто. Јас и знаев ...
| | веќе видена | слични
22 копии
4 копии
2 копии

Снимката во предметот „Поткуп“ против премиерот Зоран Заев не се пушти во судница ниту на денешното рочиште. Апелација се уште нема одлучено дали јавноста ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска дојде време полошо од времето на комунистичка Југославија. Ако го спомнеш името Македонија ќе те прогласат за антиевропеец, ќе те прогласат за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На затворено рочиште за „Поткуп“ се слушаа разговори од посебните истражни мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: