Ќе ги видиме ли Заев и Мицкоски на дуел?


2 копии
12 копии

Непочитување на Уставот е и ако не се применува новото уставно име на Република Северна Македонија, изјави вечерва премиерот Зоран Зоран, одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гостувањето на премиерот Зоран Заев и неговите ставови искажани во „Само вистина“ на Канал 5 телевизија, не им се допаѓаат на гледачите. Ако се следи YouTube, ...
| | веќе видена | слични

Канал 5 следната недела официјално ќе ги контактира двајцата лидери околу можните термини за соочувањето. Заев вечерва рече дека во секое време е подготвен за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе ги видиме ли Заев и Мицкоски на дуел?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: