Зоран Заев: Со задоволство ја прифатив поканата да го посетам ЦЕРН во Женева, Швајцарија каде што ќе се одржи церемонијата на потпишувањето на обновениот ...

Со задоволство ја прифатив поканата да го посетам ЦЕРН во Женева, Швајцарија каде што ќе се одржи церемонијата на потпишувањето на обновениот договор, кој за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во рамки на иницијативата Петок за млади на Фонд за иновации и технолошки развој вчера беше направена мини изложба на ученички проекти поддржани од страна на ...
| | веќе видена | слични

Соработката на Северна Македонија со Европската организација за нуклеарни истражувања (ЦЕРН) е од огромно значење за научната и академската јавност во земјава, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска прими делегација на Европската организација за нуклеарни истражувања, популарно позната по кратенката ЦЕРН. Делегацијата, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Родителската двојка ги напуштила своите две малолетни деца на аеродромот во Кина, откако на нивниот син кој имал температура му било забрането да лета бидејќи ...
сите 499 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 270 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори закажани на ...
сите 109 | | | веќе видена

Од една третина до една петтина од плата и пензија се ограничувањата за извршување за лицата приматели на просечна плата и пензија, предвидуваат измените од ...
сите 80 | | | веќе видена

Бранислав Радоњиќ Брендон се изјаснил дека не сака да биде “пурпурно суштество“, станал флуиден, па одлучил да биде Бренда.Сега сите се прашуваат дали е тој ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зоран Заев: Со задоволство ја прифатив поканата да го посетам ЦЕРН во Женева, Швајцарија каде што ќе се одржи церемонијата на потпишувањето на обновениот ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: