Иванов бара од МНР извештаи за текот и исходот од последната рунда разговори за името


5 копии

Претседателот Ѓорге Иванов не е информиран за исходот од последната средба на министерот за надворешни работи, Никола Димитров и министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Предлогот „Република Илинденска Македонија” во Македонија не отпаѓа, изјави премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање вчера пред Кривичниот суд. ...
| | веќе видена | слични

Во Грција не постои парламентарно мнозинство за прифаќање на името „Илиденска Македонија“ како решение за 25- годишниот спор, но апелирам поголемото мнозинство ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Предлогот Република Илинденска Македонија не отпаѓа, изјави премиерот Зоран Заев во изјава пред судот по ослободителната пресуда за случајот „Поткуп“. Иако ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Собраниската комисија за надворешни работи денеска од Министерството за надворешени побарала списи за предлогот за решение на спорот за името што во саботата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 206 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 221 | | | веќе видена

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до ...
сите 170 | | | веќе видена

Бев во посета на кичевската населба Ламели. Имаме тешко секојдневие, незнаење на власта и огромна неспособност. Имаме неправда на секој чекор, напиша лидерот ...
сите 171 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 107 | | | веќе видена

Советот за стабилизација и асоцијација денеска во Брисел на петнаесеттиот состанок помеѓу Република Северна Македонија и Европската Унија ги поздрави ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов бара од МНР извештаи за текот и исходот од последната рунда разговори за името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: