Заев: Објавувањето на снимката е очаен потег на Груевски и треба да биде објавена целосно


3 копии

Го повикуваме Јавното обвинителство веднаш да ја објави целосната снимка. На неа ќе се види дека средствата за кои станува збор се однесуваат за градежни ...
| | веќе видена | слични

На анонимен канал на „Јутјуб“ се појави снимка на која е прикажан лидерот на опозицијата Зоран Заев кој со непознато лице договара исплата на парични средства ...
| | веќе видена | слични
6 копии

- Соочен со сопствениот очај, со цел да ја спаси својата кожа, Никола Груевски повторно ги крши Уставот и законите. Денес сме сведоци на уште едно незаконско ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев реагира за објавената снимка на „Јутјуб“ на која тој разговара со непознат соговорник за наводно барање мито од 200.000 евра. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По објавеното видео за наводно барање поткуп од страна на претседателот на опозицијата, Зоран Заев, тој изјави за медиумите дека бара да биде пуштена целата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 400 | | | веќе видена

Попладнево околу 17 часот на инфективното одделение во велешката болница почина 61 годишна пациентка од Велес. Пациентката била во тешка здравствена состојба ...
сите 128 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Објавувањето на снимката е очаен потег на Груевски и треба да биде објавена целосно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: