(Видео) Заев и Пендаровски во Струмица: На Европа ѝ даваме уште една вредност, европски претседател


8 копии

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на синоќешниот митинг во Стумица повикаа граѓаните од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на митингот во Стумица повикаа граѓаните од општината и ...
| | веќе видена | слични

Да се обединиме и заедно да продолжиме да чекориме кон НАТО и ЕУ, кон перспективна иднина и подобар живот. Да изградиме силна, безбедна и економски напредна ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина со жените под мотото „Еднакви“. Жените, рече Пендаровски, мора ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Вратите сега ни се отворени. Ако минатата беше година на евроинтеграциите, оваа и наредните се години на економија и подобрување на стандардот. Доста се ...
| | веќе видена | слични

- Знаете дека не постои држава која може да ги реши своите проблеми кои најчесто се од социјално-економска природа, ако не е дел од Европа. Затоа, презедовме ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Членот на ИО на СДСМ, Љупчо Николовски вчера учествуваше на граѓанска трибина во Пробиштип каде со граѓаните зборуваше за реформите преземени од Владата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски вчера учествуваше на граѓанска трибина во Пробиштип каде со граѓаните зборуваше за спроведените реформи на Владата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 325 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 131 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова во поседната ТВ-дебата на претседателските кандидати на ТВ21 пред самиот финиш на кампањата, односно изборниот молк, рече дека само ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Заев и Пендаровски во Струмица: На Европа ѝ даваме уште една вредност, европски претседател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: