Премиерот Заев: Мицкоски нема храброст да решава проблеми – Дејствува против државата и против стратешките интереси

2 копии

Мицкоски нема храброст да решава проблеми. Дејствува против државата против стратешките интереси, порача вечерва премиерот Зоран Заев во гостувањето на ТВ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев во вечерашното интервју за Клан ТВ зборуваше за очекувањата од односите со Грција, реализирањето на Договорот од Преспа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мицкоски нема храброст да решава проблеми, дејствува против државата и против стратешките интереси, изјави вечерва за ТВ „Клан“ премиерот Зоран Заев, кој смета ...
| | веќе видена | слични

Останато

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 350 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 187 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот Заев: Мицкоски нема храброст да решава проблеми – Дејствува против државата и против стратешките интереси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: